Ndërlidhjet

KABUL


Luftëtarët anti-talibanë po përparojnë në gjithë Afganistanin dhe sipas raporteve të pakonfirmuara, forcat opozitare kanë marrë aeroportin e qytetit jugor Kandahar, fortesë ky e regjimit Taliban.
Bëhet fjalë për trupat e rreshtuara në krah të udhëheqësit Hamid Karzai, një figurë e rëndësishme e komunitetit pashtun si dhe mbështetës i monarkut, Zahir Shah.
XS
SM
MD
LG