Ndërlidhjet

UASHINGTON


Tetë punonjësit e agjensive ndërkombëtare humanitare të ndaluar nga autoritetet Talibane që prej muajit gusht, janë liruar dhe aktualisht gjenden në Pakistan. Gjendja e tyre fizike është e mirë – bëjnë të ditur zyrtarë amerikanë.
Presidenti Bush, i cili në mënyrë të përsëritur kish kërkuar lirimin e tyre, tha se punonjësit ishin larguar nga Afganistani prej forcave speciale amerikane.
XS
SM
MD
LG