Ndërlidhjet

NJU JORK


Shkak për rrëzimin e aeroplanit për pasagjerë të tipit Airbus A-300, mund të jetë bërë turbulenca e një avioni reaktiv japonez, i cili kish kaluar vetëm 2 minuta më parë – bën të ditur Meriën Blleki, kryesuese e Bordit për Sigurinë e Transportit Kombëtar në Shtetet e Bashkuara. Aeroplani i kompanisë, “American Airlines”, u rrëzua të hënën në qytetin e Nju Jorkut, duke lënë të vdekur të 260 pasagjerët në bord dhe pesë të tjerë në tokë.
XS
SM
MD
LG