Ndërlidhjet

GAZA


Tanke dhe trupa izraelite kanë kryer një ekspeditë të shkurtër dhe të shpejtë në një rajon të vet-administruar nga palestinezët në jug të Rripit të Gazës, duke vrarë një dhe plagosur të paktën 16 palestinezë – raportojnë agjensitë perëndimore të lajmeve. Mësymja pasoi sulmin me mortaja të së mërkurës nga ana e palestinezëve, në afërsi të një vend-banimi hebre.
XS
SM
MD
LG