Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Tetë punonjësit e agjensive ndërkombëtare humanitare, të ndaluar nga autoritetet Talibane që prej muajit gusht, janë liruar dhe aktualisht gjenden në Pakistan. Georg Tobman, njëri ndër të arrestuarit, tha se nga burgu i nxorrën ushtarë të opozitës afganase ndërsa transportin me helikopterë e siguruan forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG