Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, bën të ditur se forca speciale amerikane në Afganistan, janë angazhuar në luftime, me trupat talibane të cilat nuk pranojnë të dorëzohen. Donald Ramsfelld citohet të ketë thënë se trupat janë të armatosura dhe nuk kanë pësuar asnjë humbje, por nuk ka dhënë shpjegime për numrin e forcave që operojnë në terren.
XS
SM
MD
LG