Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka pranuar në heshtje vazhdimin e fushatës ajrore mbi Afganistanin gjatë muajit të Ramazanit, megjithë demonstratat minore të grupeve që kritikojnë politikat e qeverisë.
Zëdhënësi i Ministrisë së jashtme, Aziz Khan, deklaroi se cdo pauzë në fushatën ajrore është kundërproduktive për sa kohë që mbeten për tu kapur terroristët dhe mbështetësit e tyre.
XS
SM
MD
LG