Ndërlidhjet

TERMEZ


Kombet e Bashkuara kanë dërguar sot në Afganistan, një maune me 220 ton ushqime. Ngarkesa është e treta e këtij lloji dërguar javën e fundit, ndërsa në total sasia arrin në 52 mijë ton për muaj. Programi botëror për ushqimin i Kombeve të Bashkuara, e dërgoi furnizimin me miell gruri nga porti Termez i Uzbekistanit në një port afgan, në përpjekje për të rritur ndihmën ndaj Afganistanit, para se moti i keq dhe dimri të bllokojnë rrugët e furnizimit.
XS
SM
MD
LG