Ndërlidhjet

JERUZALEM


Policia izraelite ka cuar 2 mijë përforcime në Jeruzalem dhe përgjatë kufirit me Bregun Perëndimor, në ditën e parë të muajit të Ramazanit.
Njësitet policore kanë marrë urdhër të zënë pozicione në Jeruzalemin Lindor, ku dhjetra mijëra myslimanë pritet të falen në xhaminë Al-Aksa, zonë rreth së cilës, në tetor të vitit të kaluar, shpërthyen trazira.
XS
SM
MD
LG