Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi i Shteteve të Bashkuara, ka miratuar legjislacionin për sigurinë e avionëve, që i bën shoqëruesit e bagazheve në aeroporte, punonjës të qeverisë feredale. Projekt-ligji u miratua sot në përgjigje të akteve terroriste të 11 shtatorit në Uashington dhe Nju Jork, ndërkohë që presidenti Bush ka thënë se do ta nënshkruajë atë. Të 28 mijë shoqëruesit e bagazheve në aeroporte, do të hyjnë në listën e pagave të qeverisë, brenda një viti.
XS
SM
MD
LG