Ndërlidhjet

VIENË


Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës, OPEK, njoftoi sot se cmimet e kësaj lënde djegëse ranë në mesin e javës, nga 18.9 dollarë që ishin të mërkurën, në 16.19 dollarë të enjten. Ndërkaq, është shënuar një ngritje të lehtë gjatë ditës së sotme, duke arritur në 18 dollarë, kur cmimet standarte të naftës të përcaktuara nga OPEK-u, variojnë midis 22 dhe 28 dollarë për fuci.
XS
SM
MD
LG