Ndërlidhjet

KABUL


Ndërkohë që bombardimet vazhdojnë, rrreth 100 trupa britanike po e sigurojnë aeroportin e Bagramit në veri të Kabulit, forcat franceze ndodhen në rrugë për në Afgansitan, kurse Bundestagu hapi rrugën për trupat gjermane që të shkojnë atje.
Rusia njoftoi se dërgon një delegacion nga ministria e Jashtme, e Mbrojtjes dhe për situata emergjente që të vënë kontakte me Aleancën Veriore.
Zyrtarët rusë kanë thënë se Moska nuk ka plane për pjesmarrje në aktivitetet paqëruajtëse në Afganistan.
XS
SM
MD
LG