Ndërlidhjet

KAIRO


Një delegacion zyrtarësh të lartë të Bashkimit Evropian, i kryesuar nga Javier Solana, ka takuar në Kairo presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak në fillim të fushatës diplomatike për ri-shikimin e bisedimeve paqësore izraelito-palestineze.
Solana tha pas bisedimeve se shpreson për “lajme pozitive” për procesin e paqës në javët që vijnë.
Delegacioni i Bashkimit Evropian ka paraparë bisedime me liderin palestinez ,Yasser Arafat në Bregun Perëndimor, para se të vazhdojë rrugëtimin në Izrael, Jordani, Siri dhe Liban.
XS
SM
MD
LG