Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Xhon Menzis në një deklaratë të posaçme ka thënë se 17 nëntori do të mbahet mend si ditë historike për Kosovën sepse qytetarët e saj sot iu bashkuan bashkësisë së demokracive dhe i treguan botës se çka dëshiron në të ardhëmen. Menzis ka përgëzuar të gjithë qytetarët për dalje rekord në vend-votime dhe ka thënë se populli i Kosvës dha sërish një provim kyç.
XS
SM
MD
LG