Ndërlidhjet

ALGJER


Sipas raporteve të fundit të zyrtarëve algjerianë numri i viktimave nga vërshimet e fundjavës së kaluar arrin në 772 të vdekur, kurse 168 persona konsiderohen akoma të zhdukur.
Vetëm në kryeqytetin Algjer kanë humbur jetën 672 persona dhe shumë të tjerë janë lënduar nga shembja e shtëpive prej rrëkeve dhe furtunës së rreptë.
XS
SM
MD
LG