Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s ,George Robertson i ka përshëndetur zgjedhjet e para të lira e demokratike paralamentare në Kosovë, të administruar nga Kombet e Bashkuara, si hap të shënuar drejtë normalizimit.
Në një deklaratë të posaçme, George Robertson thotë se zgjedhja e parlamentit që do të qeverisë Kosovën bashkë me Kombet e Bashkuara dhe Aleancën e NATO-s, u jep shansin të gjitha komuniteteve të Kosovës, që të ndërtojnë shoqërinë e vërtetë demokratike, multi-etnike dhe prosperuese.
George Robertson ka theksuar se NATO mbetet e paluhatshme në zotimin për vendosjen e paqës dhe stabilitetit në Kosovë dhe në mbar rajonin e Ballkanit.
XS
SM
MD
LG