Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm gjerman, Joschka Fischer i ka përshëndetur si sinjal të rëndësishëm politik për gjithë Ballkanin zgjedhjet e djeshme parlamentare në Kosovë, që kaluan në atmosferë shumë paqësore.
Zgjedhjet vënë gurthemelin për ardhmërinë demokratike të Kosovës dhe stabilizimin e mbarë rajonit, ka thënë në një komunikatë ministri i Jashtëm gjerman.
XS
SM
MD
LG