Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendës kryeministri i Serbisë, Nebojsha Çoviq ka deklaruar se është i kënaqur me daljen e votuesve serbë në zgjedhjet e përgjithëshme të Kosovës dhe pret që ata të zënë, së paku, 20 vende në parlamentin e ri të Kosovës.
“Jam i kënaqur në veçanti kur merret parasysh vendimi ynë i vonuar për pjesmarrje në votime dhe fushata që ftonte për bojkotimin e zgjedhjeve”, ka thënë Çoviq.
XS
SM
MD
LG