Ndërlidhjet

SRINAGAR


Policia e Indisë thotë se forcat e saja speciale kanë vrarë 11 militantë separatist myslimanë në Kashmirin e administruar nga India.
Mbi 35 mijë njerëz janë vrarë në Kashmir që nga fillimi i kryengritjes së armatosur në vitin 1989.
India akuzon Pakistanin fqinj se armatosë, financon dhe ushtron militantët islamik në rajon.
Pakistani thotë se u ofron vetëm mbështetje ideologjike separatistëve të cilët kërkojnë pavarësi.
XS
SM
MD
LG