Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rrugova thotë se partia e tij ka fituar zgjedhjet e përgjithshme dhe ka përsërirur thirrjen që bashkësia ndërkombëtare të njohë formalisht pavarësinë e Kosovës sa më parë që është e mundur.
Sipas të dhënave preliminare dhe jo të plota të shoqatave vendore që mbikëqyrën votimet, LDK-ja ka marrë më shumë vota dhe pas saj vijnë - Partia Demokratike e Kosovës, koalicioni “Kthimi” i serbëve të Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG