Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian në takimin e nesërm kanë vënë në rend dite edhe Maqedoninë, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese që kërkonte Marrveshja e Paqës dhe Kosovën, pas zgjedhjeve të djeshme parlamentare.
Ministrat do të përqëndrohen në kontributin që mund ta japin 15 vendet e BE-së për ndihmën humanitare dhe rindërtimin e Afganistanit.
XS
SM
MD
LG