Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara mirëpresin progresin në drejtim të mëkëmbjes së një qeverie pas talibane me bazë të gjërë në Afganistan, por theksojnë se ndjekja e Osama bin Ldenit dhe rrjetit të tij terrorist Al Kaida është larg përfundimit. Sekretari amertikan i shtetit, Colin Powell, ka thënë se Osama bin laden padyshim gjendet akoma në Afganistan dhe hapësira e tij për tu fshehur është ngushtuar. Zyrtarët Taliban thanë më herët se bin Laden ndodhet në Afganistan, por jo në territoret që i kontrollojnë ata.
XS
SM
MD
LG