Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian sonte do të diskutojnë zhvillimet në Kosovë, pas zgjedhjeve të përgjithëshme, Maqedoninë dhe çështje tjera nga Ballkani.
Në takimin dy-ditësh ministrat do të përqëndrohen rreth Afganistanit, Lindjes së Afërt, zgjerimit të Bashkësisë, politikës së mbrojtjes dhe terrorizmit global.
“Nuk kemi ndryshuar mendim dhe nuk jemi për pavarësinë e Kosovës”, ka thënë ministri i Jashtëm i Belgjikës, i cili kryeson takimin, duke shtuar se statusi final i Kosovës duhet të zgjidhet.
XS
SM
MD
LG