Ndërlidhjet

SHKUP


Zyrtarët e Maqedonisë kanë thënë se rreth 10 persona të uniformuar dhe policia kanë shkëmbyer zjarr për 45 minuta tek fshati Brnjanci në verilindje të Shkupit, por nuk u raportua për të plagosur nga pala maqedonase.
Zyrtarët e NATO-s në Shkup nuk konfirmojnë raportin për këte konfrontim, por thonë se janë duke shikuar rritje të raporteve për të shtëna.
XS
SM
MD
LG