Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara inkurajojnë përpjekjet për organizimin e tubimit të liderëve afganë ku do të diskutohej ardhmëria politike e atij vendi të trondituir nga luftërat shumvjeçare.
I deleguari i OKB-së, Francesc Vendrell akoma nuk ka arritur marrveshje me liderët e Aleancës Veriore afgane për kohën dhe vendin e takimit.
Bisedimet pritet të mbahen gjatë kësaj jave në një vend neutral evropian.
XS
SM
MD
LG