Ndërlidhjet

XHALALABAD


Katër gazetarë perëndimorë konsiderohen të zhdukur në Afgansitan pasi ishin rrëmbyer me forcë nga pesona të paidentifikuar nga automjeti në rrugën midis Jalalbadit dhe Kabulit.
Rajoni kontrollohet nga forcat e Aleancës Veriore, por ka edhe luftëtarë të mbetur talibanë.
XS
SM
MD
LG