Ndërlidhjet

ZAMBOANGA/FILIPINE


Gjatë konfrontimeve të ashpra në ishulloin Xholo të Filipinëve, midis ithtarëve të themeluesit të Frontit për Çlirimin Kombëtar – Nur Misuari dhe armatës, janë vrarë 48 kryengritës dhe katër trupa qeveritare, ka deklaruar gjenerali Roj Simmatu.
Gjenerali Summatu ka thënë se aviacioni ka bombarduar pikqëndresat e kryengritësve dhe se ushtria kontrollon situatën.
XS
SM
MD
LG