Ndërlidhjet

SELANIK


Filmi i regjizorit nga Shqipëria, Fatmir Koçi, “Tirana viti zero” ka marrë çmimin e parë në kategorinë e filmit më të mirë ndërkombëtar në festivalin në Selanik. Regjizori Koçi ka fituar çmimin e Lekës së Madh të praruar dhe 35 mij dollarë. Filmi “Tirana viti zero” përshkruan zhvillimet në Shqipëri në vitin 1997 pas kollapsimit të skemave piramidale.
XS
SM
MD
LG