Ndërlidhjet

KABUL


I dërguari i posacëm i Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, Francesk Vendrell, i ka përshkruar si “pozitive dhe shpresëdhënëse” bisedimet me udhëheqësit lokalë afganë, për formimin e një qeverie pas-talibane. Vendrell citohet të ketë thënë se konferenca e sponsorizuar nga OKB-të për një qeveri kalimtare afganase, do të mbahet të mërkurën e ardhshme në një vend neutral, që sipas të gjitha gjasave, do të jetë Gjermania.
XS
SM
MD
LG