Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Forcat izraelite rrënuan sot të paktën 18 shtëpi palestinezësh në Rripin e Gazës dhe njoftuan se do të ndërtojnë vend-strehime hebreje stabël - vetëm disa orë pasi sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, mbajti një fjalim në të cilin përmblidhte vizionin e Shteteve të Bashkuara për marrëdhëniet izraelito-palestineze në të ardhmen. Të paktën tre palestinezë u plagosën gjatë trazirave që shpërthyen me këtë rast, në kampin e refugjatëve në Rafah.
XS
SM
MD
LG