Ndërlidhjet

MOSKË


Aktivistë rusë për të drejtat e njeriut, i kanë dërguar sot një letër të hapur presidentit Vladimir Putin, ku e akuzojnë si përgjegjës për brutalitetin e treguar nga forcat ushtarake federale, gjatë operacioneve në Çeçeni. Grupet për të drejtat e njeriut, midis të cilëve edhe Komisioni i Helsinkit në Moskë, shkruajnë në letër se përgjegjësia për aktet brutale të trupave ruse, bie mbi Putinin si kryetar i shtetit dhe Komandant Suprem i Forcave të Armatosura të vendit.
XS
SM
MD
LG