Ndërlidhjet

PARIS


Kryeministri jugosllav, Dragisha Peshiq ka deklaruar në Paris se Serbia, me gjasë, nuk do të ndaloj me forcë Malin e Zi, që të largohet nga federata jugosllave nëse referendumi i planifikuar vendos në favor të pavarësisë së asaj republike.
Peshiq kishte bisedime me ministrin e Jashtëm francez, Hubert Vedrine dhe që të dy kanë qenë të një mendje se mbajtja e referendumit për pavarësinë e Malit të Zi do të rrezikonte një jostabilitet në rajon.
XS
SM
MD
LG