Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara sipas të gjitha gjasave do të dërgojnë një batalion prej mbi 1.500 marincash për të siguruar forcat tjera në Afgansitan dhe të intensifikojnë ndjekjen e Osama bin Ladenit dhe anëtarëve të rrjetit të tij Al Kaida.
Një zyrtar i lartë amerikan, që ka dashur të mbetet anonim, citohet të ketë thënë se marincat do t’u bashkohen me gjasë disa qindra trupave të armatës dhe forcave ajrore për operacione speciale që tashmë gjenden në Afganistan, por vendimi final për këte çështje tek duhet të merret.
XS
SM
MD
LG