Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gazeta “Uashington Post” raporton se 1 mijë e 100 persona të cilët dyshohet të kenë lidhje me rrjetin terrorist Al-Kaida të Osama bin Ladenit, janë ndaluar brenda Shteteve të Bashkuara dhe 360 të tjerë nga shërbimet e huaja të zbulimit. Sipas gazetës, arrestimet janë nxitur nga agjensia amerikane CIA; një numër i vecantë dhe i panjohur arrestimesh është gjeneruar nga FBI-ja; kurse mendohet të jetë shumë më i madh numri në total i ndalimeve, që qeveritë e huaja kanë bërë pa ndonjë kërkesë nga shërbimet amerikane.
XS
SM
MD
LG