Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjensia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, UNHCR, njofton se ka rihapur zyrat e saj në Mazar-i-Sharif dhe kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Ndërkaq, Programi Botëror për Ushqimin, raporton se ka nisur furnizimin me miell gruri, të banorëve në zonat malore të Afganistanit si dhe të afro 274 mijë njerëzve, të cilët jetojnë ne fshatra të izoluar të vendit. Transporti po sigurohet me helikopterë.
XS
SM
MD
LG