Ndërlidhjet

NABLUS


Burime palestineze të sigurisë dhe autoritete spitalore konfirmojnë vrasjen e një aktivisti të grupimit radikal islamik Hamas dhe vëllait të tij, ndërsa udhëtonin me një automjet në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor. Vëllezërit Hashaika u qëlluan me dy predha nga një helikopter izraelit. Guvernatori i Nablusit e quajti aktin “një krim të ri të kryeministrit Ariel Sharon”.
XS
SM
MD
LG