Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara në orët e mëngjezit ka bombarduar pozicionet talibane në rrethinën e Jalalabadit, në lindje të Afganistanit.
Ndërkohë raportohet për vazhdimin e luftimeve midis forcave të Aleancës Veriore dhe talibanëve në malet afër Kabulit.
XS
SM
MD
LG