Ndërlidhjet

OKSFORD/SHBA


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara thonë se hetimet fillestare nuk arritën të gjejnë asnjë gjurmë, që do të sqaronte se si u infektua dhe vdiq nga antraksi plaka 94 vjeçare, Ottilie Lundgren nga Oksfordi, viktima e pestë e antraksit që nga fillimi i muajit tetor.
Sidoqoftë, hetuesit kanë përcaktuar se antraksi që i mori jetën kësaj plake është biologjikisht i ngjashëm me antraksin e gjetur në letrat dërguar mediave amerikane dhe liderëve politikë në Uashington.
XS
SM
MD
LG