Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Aviacioni rus ka bombarduar caqe të dyshuara kryengritësish në rajonet Kurchali dhe Nozhai-Yurt, në lindje të Groznit, kryeqytet i Çeçenisë, por kanë vazhduar edhe luftimet në tokë.
Një zyrtar anonim nga administrata pro-moskovite në Çeçeni citohet të ketë thënë se bombardimet kanë qenë përgjigje ndaj 16 sulmeve të kryengritësve kundër pozicioneve të forcave ruse ditëve të fundit, gjatë të cilave është vrarë një ushtar rus dhe janë plagosur pesë të tjerë.
XS
SM
MD
LG