Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Aleancës Veriore afgane kanë hyrë sot në qytetin Kunduz, kurse forcat talibane i kanë dorëzuar pozicionet e tyre dhe pajisjet ushtarake gjeneralit të opozitës, Abdul Rashid Dastum.
Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar të sulmojë caqe të dyshuara talibane dhe strehimore të Al Kaidës afër Kandaharit, në jug të Afganistanit dhe rreth Kabulit, njoftojnë zyrtarët ushtarakë amerikanë.
XS
SM
MD
LG