Ndërlidhjet

LIMA


Liderët e vendeve të Amerikës Latine, Spanjës dhe Portugalisë kanë përfunduar samitin vjetor në Peru me dënimin e përbashkët të terrorizmit ndërkombëtar dhe janë zotuar të luftojnë dhe ndëshkojnë terrorizmin kudo që egziston.
Ata kanë shqyartuar edhe problemet ekonomike në Amerikën Latine. I pranishëm në samit nuk ka qenë lideri i Kubës, Fidel Kastro.
XS
SM
MD
LG