Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Helikopterët izraelitë ndërmorën një varg sulmesh kundër objekteve policore dhe të forcave të sigurisë palestineze në Brezin e Gazës, duke vazhduar zinxhirin e sulmeve hakmarrëse të dyanëshme.
Izraeli ka vënë forcat e sigurisë dhe policisë në gjendje të lartë gatishmërie, duke anticipuar përpjekjet e grupit militant palestinez, Hamasit që të hakmerret për vrasjen e liderit të tij, Mahmoud Abu Hanoud.
XS
SM
MD
LG