Ndërlidhjet

CYRIH


Autoritetet zvicerane njoftuan se aeroplani i kompanisë Crossair është rrëzuar mbrëmë afër Cyrihut dhe kanë humbur jetën së paku 10 udhëtarë e nëntë të tjerë janë nxjerrë me lëndime të rënda nga gërmadhat.
Aeroplani me 33 udhëtarë ka fluturuar në linjën Berlin- Cyrih .Autoritetet zvicerane thonë se nuk ka shenja që aeroplani të jetë rrëzuar si pasojë e ndonjë akti terrorist.
XS
SM
MD
LG