Ndërlidhjet

SLEPTSOVSK


Në harkun e fundit kohor në republikën kryengritëse të Çeçenisë janë vrarë dy kyrengritës çeçenë dhe dy ushtarë rus, njoftojnë zyrtarët nga presidenca separatiste e Çeçenisë dhe autoritetet ushtarake ruse.
Ata thonë se kryengritësit vranë ushtarët rusë gjatë një sulmi të befasishëm në kryeqytetin e Çeçenisë, Grozni.
XS
SM
MD
LG