Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti Boris Trajkovski ka thënë se ardhmëria e Maqedonisë është në strukturat Euro-atlantike dhe ka paralajmëruar se paralamenti mund të votojë që zgjedhjet e parapara për janar të mbahen nga prilli.
Në intervistën për Rojterin,Trajkovski ka thënë se shpreson që deri nga mesi i muajit janar, policia dhe autoritetet tjera, do të kompletojnë hyrjen në territoret që kontrollonin ish luftëtarët e UÇK-së, në tre etapa të kujdesëshme, me ndihmën e ndërmjetësuesve ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG