Ndërlidhjet

BETLEHEM


Trupat izraelite kanë vrarë një djalosh 13 vjeçar palestinez gjatë demostratave në periferi të Betlehemit, thonë zyrtarë spitalorë palestinezë.
Izraeli vuri sot forcat e policisë dhe sigurisë në shkallë të lartë gadishmërie, duke anticipuar sulme hakëmarrëse nga grupi i Hamsasit, pas vrasjes së liderit të tyre të premten e kaluar.
Helikopterët izraelitë sulmuan gjithashtu objekte të policisë palestineze në Brezin e Gazës, pas vrasjes së djeshme të një ebreji nga një sulm me granata.
XS
SM
MD
LG