Ndërlidhjet

CYRIH


Autoritetet zvicerane njoftuan se aeroplani i kompanisë Crossair është rrëzuar mbrëmë afër Cyrihut dhe kanë humbur jetën 24 udhëtarë në mesin e të cilëve edhe këngëtarja amerikane Melanie Thornton. Vetëm 9 nga 33 udhëtarët dhe anëtarët e ekipazhit kanë mbijetuar fatëkeqësinë e aeroplanit që fluturonte nga Berlini për në Cyrih.
Autoritetet zvicerane thonë se nuk ka shenja që aeroplani të jetë rrëzuar si pasojë e ndonjë akti terrorist.
XS
SM
MD
LG