Ndërlidhjet

MOSKË


Agjenci ruse të lajmeve thonë se në harkun e fundit kohor pozicionet ushtarake ruse në Çeçeni janë sulmuar së paku 26 herë nga separatistët çeçenë.
Itar Tass citon gjithashtu zyrtarët rusë të kenë thënë se janë vrarë 16 separatistë çeçenë, në po të njejtën kohë dhe janë arretuar 38 persona nën dyshimin të kenë bashkëpunuar me separatistët.
Këto pretendime nuk janë konfirmuar nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG