Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka thënë se nuk beson se lideri taliban, Mullah Mohammad Omar, ka ndërmend të dorëzohet dhe as që mund të imagjinojë se do të zihej i gjallë, duke sinjalizuar besimin e tij se shefi i milicisë talibane do të luftojë, me gjasë deri në vdekje.
Mohamad Omar dhe Osama bin Laden besohet se gjenden në rajonin rreth Kandaharit.
XS
SM
MD
LG