Ndërlidhjet

BON


Afganistanë nga egzili, ekspertë të Kombeve të Bashkuara dhe diplomatë, kishin bisedime joformale sot për ardhmërinë e Afganistanit ndërkohë që delegatë të tjerë vazhdojnë të arrijnë në Bon, ku nësër fillon konferenca lidhur me qeverinë pas-talibane në Afganistan.
I deleguari special i Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, Lakhdar Brahimi, tha se vendit i nevojitet një autoritet kalimtar sa më parë që të jetë e mundur dhe të gjitha palët pajtohen se ky është imperativ i kohës.
XS
SM
MD
LG